دهيون عضو بي اِي پي به خاطر تلاشش براي جمع آوري كمك مالي از عده زيادي از طرفدارا كه نتيزن ها اون رو 'دزدي' خواندند مورد انتقاد قرار گرفت.✊🏻

دهيون اخيرا كمپاني تي اس رو ترك كرده و داره براي فعاليت هاي سولوش آماده ميشه. او از طريق وبسايت جمع آوري كمكي كه Culture Bridge نام داره پروژه اي تحت عنوان ‘Daehyun Mini-album Project’ رو براي كمك گرفتن از طرفدارا در اين مسير جديد شروع كرده.

هدف اين پروژه جمع آوري سي ميليون وون كره معادل ٢٦٥٧٢ دلار هست. اين ميزان پول طي روز اولي كه اين پروژه شروع شد (٥ مارس) به طور كامل جمع آوري شد. روز ٦ مارس اين ميزان افزايش پيدا كرد و به ٤٦١٠٣ دلار رسيد.
جمع آوري پول از طريق اين وبسايت ها و فعاليت ها كار جديد يا اشتباهي نيست اما خيلي ها به خاطر جوايزي كه براي شركت كنندگان در نظر گرفته شده عصباني اند.

٦ استيج مختلف براي جمع آوري كمك مالي وجود داره:

1. ‘H Project’
معادل ١٥٠٠٠ وون كره يا ١٣ دلار

2. ‘O Project’
معادل ٥٠٠٠٠ وون كره يا ٤٤ دلار

3. ‘L Project’
معادل ١٠٠٠٠٠ وون كره يا ٨٩ دلار

4. ‘D Project’
معادل ٢٠٠٠٠٠ وون كره يا ١٧٧ دلار

5. ‘ON Project’
معادل ٣٠٠٠٠٠ وون كره يا ٢٦٦ دلار

6. ‘BABY Project’
معادل ٥٠٠٠٠٠ وون كره يا ٤٤٣ دلار

طرفدارا اين موضوع كمك مالي رو درك كردند ولي يه جورايي از اينكه دهيون در عوض هدايا مبالغ زيادي رو براي كمك گرفتن در نظر گرفته ناراحتند.
معمولا اين قيمت هاي بليط هاي كنسرت هستند كه از ١٠٠٠٠٠ وون تا ١٥٠٠٠٠ وون متغيرند.
جزييات اين پروژه و مراسم مشخص نشده.👍🏻

كامنت هاي طرفدارا در اين باره:

"ناموسا فكر ميكنه طرفدارا عابر بانكن!"

"مشخصا خودش يه مقدار پول پس انداز داره ولي ميخواد از كمكاي طرفدارا به جاي پول خودش استفاده كنه!"

در پاسخ به اين اتهامات دهيون به خبرگزاري Kyunghyang گفت:

"من اين روش رو اتخاذ كردم چون ميخواستم كارا رو خودم انجام بدم ولي از طرفدارا معذرت ميخوام. شايد از اين سيستم خوششون نياد ولي هدف من اينه كه چيزي وراي انتظارات و سرمايه گذاريشون بهشون ارائه بدم."🌸